Çin, 600 milyar dolarlık lojistik pazarını dışa açtı taşımacılara küresel fırsat doğdu. (Ufuk MAYA)

Çin, 600 milyar dolarlık lojistik pazarını dışa açtı taşımacılara küresel fırsat doğdu. (Ufuk MAYA)

❝50 BİN METREKARELİK DEPOMUZUN İLK ETABINI BU YIL AÇACAĞIZ❞

Kargo yol taşımacılığı, yurtiçi ve yurtdışı nakliye, gemi acenteliği, forwarder hizmetleri, konteyner taşımacılığı gibi hizmetler veren Ufuk Lojistik yeni depo yapımına odaklandı. Firma 50 bin metrekare alanda kurmayı planladığı kapalı deponun ilk etabında yıl sonunda faaliyete geçirilecek. Depolarını 50 milyon liralık yatırımla kuracaklarının altını çizen Ufuk Lojistik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Maya, deponun tamamının beş yıl içinde tamamlanacağını söyledi.  Maya bu yıl devreye alacakları ilk etabada yaklaşık 3 milyon liralık yatırımla yapacaklarını belirtti. Kapalı depoları faaliyete geçtiğinde, Birlikte çalıştıkları firmalara depolama hizmetleri verebileceklerini söyleyen Ufuk Maya, ❝Nakliye-Depolama ve Yükleme Boşaltma hizmetleri aynı elden çıkacağı için hem hizmet alan hem hizmet veren kazanacak. Sanayilerimizde dış ticaret ve uluslararası rekabette lojistik avantajlarımızı sonuna kadar kullanmayı planlıyoruz❞ şeklinde konuştu.

Ufuk Lojistik'in 1952 yılından bu yana müşterilerine hizmet verdiğini ifade eden Maya 70 çalışan ile faaliyet gördüklerini belirtti. Maya 40 adet çekici, 3 adet konteyner makinesi, 10 adet forklift ve birçok özel yükleme ekipmanlarıyla yükleme, taşıma, boşaltma, depolama gibi lojistik faaliyetleri yürüttüklerini anlattı. Mersin ve İskendurun limanları başta olmak üzere yurt içerisinde müşterilerine lojistik faaliyet verdiklerini kaydeden Maya, yurt geneline kargo yük, konteyner, proje yük taşıması yaptıkalarını dile getirdi. Türkiye Limanlarına gelen ve Türkiye Limanlarından giden dış ticaret taşımalarında deneyimli olduklarını ifade eden Ufuk Maya ❝Yurtiçinde Kayseri, Malatya, Ankara, Konya, Karaman, Adana ve Hatay bölgelerinde yoğun hizmet veriyoruz. İstanbul ve İzmir'de de daha aktif olmak istiyoruz ve bumunla ilgili çalışmalarımız var. Bu yıl yüzde 25 ile 30 arası ciro artışı bekliyoruz❞ şeklinde konuştu.

Markalarını Türkiye Patent Entsütüsü tarafından ücretlendirdiklerini vurguluyan Ufuk Maya genişleyen Alanlarına ek olarak Mersin limanına 1 kilometre uzaklıkta 28 bin metrekare konteyner terminal alanlarının bulunduğunuda sözlerine ekledi.