ÇALIŞMA ŞEKLİMİZ1. Müşterinin kendi sistemi, bizim sistemimizle entegre ise bizim sistemimizde otomatik olarak sipariş oluşturulur. Entegre değilse, siparişi mail ile bize gönderir, biz sisteme gireriz.
2. Operasyon Yöneticileri siparişi analiz eder, operasyonları belirleyip sorumlularına gönderirler.
3. Operasyon sorumluları kendilerine ait siparişlere uygun araç belirleyip yükleme alanlarına yönlendirirler.
4. Saha görevlileri el terminalleri aracılığıyla sistemden aldıkları bilgiler ışığında, araçların yüklemelerine nezaret eder, araç ve yükle ilgili herhangi bir hasarla ilgili kayıt tutarlar. Yüklemenin sonunda aracın sefere hazır olduğunu kontrol eder, yük takip cihazlarını bizzat yerleştirip sistemde durum bilgisini uygun şekilde güncellerler.
5. Şayet herhangi bir hasar kaydı bildirilmişse, bunun sebebi Ufuk Lojistik olsun olmasın müşterinin haklarını korumak amacıyla gerekli yazışmalar ve sigorta gereklilikleri Ufuk Lojistik personeli tarafından yapılır.
6. Yüklemenin tamamlandığı bilgisi sisteme düştükten hemen sonra Evrak Görevlileri araçların irsaliyelerini basar, navlunlarını ödeyerek aracın yola çıkışına izin verirler.
7. Müşterilerimiz Operasyonun her anında malının nerede ve ne durumda olduğunu kendi ekranlarından anlık olarak takip edebilir ve gerektiğinde müdahalede bulunabilir.
8. (Yapılan yüklemelerin tamamı ALL RİSK SİGORTA kapsamındadır.)
9. Yola çıkan araçlar, araç ve yük takip sistemleriyle düzenli olarak takip edilir ve mal hırsızlığının önüne geçilir.
10. Mal teslim edildiğinde, alıcı firmadan teslim onayı alınır ve faturası kesilir.
11. Ufuk Lojistik bünyesinde Mersin, Gaziantep ve İskenderun’da toplam 109.000 m² üzerinde açık konteyner sahası bulunmaktadır.
12. Ufuk Lojistik ayrıca 70’e yakın çekici, 3 adet dolu konteyner makinesi (Reachstackers), çok sayıda yükleme boşaltma aracı ve ekipmanlarına da sahiptir.