Taşımacılık Sektöründe Pasta Payı Artıyor

Taşımacılık Sektöründe Pasta Payı Artıyor

       Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Maya, taşımacılık sekteründeki pasta payının giderek artığını ifade ederek, "Bu sektörde herkese yetecek kadar ekmek var, yeter ki işimizi yapalım işimizi marka haline getirelim" dedi. 

Taşımacılık sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendiren Maya, sektörün 8 yıl öncesine göre bugün çok daha iyi bir konuma ulaştığını ve firmalarında kendini söz konusu zaman diliminde geliştiğini anlattı. Karayolları Taşıma Kanunu'nun ilk çıktığı günlerde çok tartışma çıktığına anlatan Maya ancak bugün gelinen noktada firmaların denetimden memnun olduğu ve hatta bu deentimlerin artırılması yönünde talep olduğunada dikkat çekti. Ufuk Maya Hep beraber kendimizi geliştirdik ve lojistik sektürde farkındalık oluştu"

 Firmalarımızın bu sektörde göz ardı etmemesi gereken en önemli şey, bu sektörde herkese fazlaıyla ekmek var, yeter ki işimizi yapalım işimizi marka haline getirelim, günü kurtarmayalım, uzun vadeli planlar yapalım göreceğizki hep beraber şirketimizi büyüteceğiz' diye konuştu. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın da katıldığı toplantıda  kara ulaştırma sektöründe bazı aksaklıkların giderildiğini ve bazılarının da giderilmek üzere çalışmaların yapıldığını sıklıkla ifade ediyor bunların sektöre kısa zamanda olumlu etkileri görülecektir' dedi. Sektördeki düzenlemelerin firmaların büyümesinde önemli rol üstleneceğini vurgulayan  Maya: 'burada firmalarımıza düşen görev bu düzenlemeleri takip etmeleri' diye konuştu. 

Ulaştırma Bakanı Binali Yırldırım' ın katıldığı toplantılarda sıklıkla dile getirmiş olduğu, kara ulaştırması sektöründe bazı aksaklıkların giderildiği, bazılarının da giderilmek üzere çalışmalarının yapıldığı şeklinde özetlenebilecek açıklamalını da hatırlatan Maya, ortaya konulan çaba ve çalışmaların olumlu etkilerinin de kısa zamanda görüleceğini savundu.   

Sektördeki düzenlemelerin firmaların büyümeside önemli rol üsteliyeceğini vurgulayan Maya; "Burada firmalarımıza düşen en önemli görev; bu düzenlemeleri takip etmektedir" ifadesini kullandı.