Ufuk Lojistik Şubeleşmeye İskenderun ile Başladı (Dünya Gazetesi)

Ufuk Lojistik Şubeleşmeye İskenderun ile Başladı (Dünya Gazetesi)

İskendurun'da yaptığı yatırım ile şubeleşme çalışmalarına başlayan Ufuk Lojistik, Konya ve Kayseri'dede şubeleşmeyi hedefliyor.  Ufuk Lojistik Filo ve Terminalden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilal Maya, şube yatırımlarıya müşterilerine daha yakınlaşıp Mersin hinterlandının tümüne hakim olmak istediklerini vurgululayan Maya, her yıl yatırımların  gerçekleşeceğini bldirdi. Kişi değil sistem odaklı çalıştıkarını ifade eden Maya, bunun için gerekli olan şirket alyapılarını tamamladıklarını belirtti

Bilal Maya, bu yıl gerçekleştirdikleri 13 adet çekici, yükleme ve boşaltma ekipmanlarıyla sektördeki güçlerini arttırmaya devam ettiklerini söyledi. Mersin'de yurtiçi ve zaman zaman yurtdışı kara taşıması,  konteyner taşımacılığı, konteyner depolama, konteyner içi yükleme ve boşaltma hizmetleri konularında faaliyet gösterdiklerini bildiren Bilal Maya, grup şirketleriyle birlikte çalışmalarını yaklaşık 60 kişilik bir ekiple sürdürdüklerini açıklıyor. Ayrıca çalışmalarımızı da  ailemizin bir parçası olarak görüp o yönde hareket etmemiz güven ve uyum içinde çalışmamızı sağlıyor ded. Mersin' de liman içinde, merkezde ve nakliyeciler sitesinde olmak üzere  üç adet ofise sahip oldukarını anlatan Maya, şu bilgileri verdi " Çalışmalarımızı 40' ın üzerinde özmal araçla sürdürüyoruz. Güçlü güçlü ekipmanlarımızla terminal hizmetlerimiz devam ediyor. Bu yıl 30bin metrekarelik konteynerlerimizi gerçekleştiriyoruz.

"İş hacmimiz her yıl artıyor"  Ağırlıklı olarak mersin' in hinterlandında yer alan Kayseri, Konya, Gaziantep, Adana gibi özellikle sanayinin gelişmiş olduğu illerdeki firmaların yurtiçi taşımalarını yaptıklarını anlatan Bilal Maya "Şirketlerin talep etmesi halinde yurtdışı yüklerini de taşıyoru. Ancak iş hacmimizin yaklaşık 60' ını yurtiçi ' ne ulaştığına işeret eden Maya, "Geçen yıl şirketimizin yazılım altyapısını tamamladık. Bu bizi rakiplerimiz önünde bir adım ileri taşıdı. Böylece müşterilerimizin web sayfalarından yüklemelerini takip edileceği bir yazılım kurguladı. Bu yıldan itibaren kişi değil sistem odaklı odaklı çalışıyoruz. Yazımlarımızda da sürdürülebilir yenilikçi değişiklikler yapmaya devam ediyoruz" dedi. Taşıma esnasında tüm detayları müşterileriyle online paylaşabildiklerini ifade eden Maya, "Operosyondaki, tüm işlerimizi diyologlarımızı hızlandırıpsayılabilir raporlarda ciddi avantaj sağlıyoruz" ifadesi kullandı. Yazılımı bu yıl aktif olarak kullanmaya başlayarak, gelen taleplere göre geliştirdiklerini anlatan Bilal Maya, bu sayede her yıl istikrarlı olarak büyümelerini sürdürdüklerini söyledi.